Cork Roller
€45.00 *
Available, delivery time: 5-8 days
Product information "Cork Roller"
100mm
Manufactured by: Red Creek
To work in liquid waxes.
Proven tool with long lasting cork .
Use fine sandpaper to clean the cork. Be careful with sharp steel edges. There is a risk of damage to the cork.
| Verwendung durch | Erwachsene |
| Farbe | Kork, hellbraun |
| Größe | Länge: 100mm, Durchmesser 65 mm; Aufnahme:10mm |
| Material | Kork |
| Verwendung | Einarbeiten von Flüssigwachsen |
| Vorsichtsmaßnahmen | Belag darf nicht heiß werden; Drehzahl ggf. reduzieren; Vorsicht mit langen Haaren |
|
Hersteller
|
ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Herkunftsland
| Deutschland |
Ceska Republiká
| Urceno pro | dospělé |
| Barva | modrá |
| Rozměry | délka 100 mm, průměr 65 mm, uchycení 10 mm |
| Materiál | plast |
| Použití | K vyčištění horkého vosku a
k čištění vázání a lyží |
| Bezpečnostní opatření | Skluznice nesmí být příliš horká, případně snižte otáčky; opatrně s dlouhými vlasy |
|
Výrobce
| ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Země původu
|
Německo
|
FRANCE
| Utilisation par | Adultes |
| Couleur | bleu |
| Dimensions | Longueur 100 mm, diamètre 65 mm, emboîtement 10 mm |
| Matériau | Plastique |
| Utilisation | Pour éliminer la cire chaude à l'aide d'une brosse et
pour nettoyer les semelles et les rails |
| Précautions | La semelle ne doit pas devenir trop chaude, réduire éventuellement la vitesse de rotation ; attention aux cheveux longs |
| Fabricant | ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Pays d´origine | Allemagne |
ITALIA
| Destinatari
| Adulti |
| Colore | blu |
| Dimensioni | Lunghezza 100mm, diametro 65mm, attacco 10mm |
| Materiale | Plastica |
| Utilizzo | Per rimuovere la cera a caldo e
per pulire solette e staffe |
| Precauzioni | La soletta non devesurriscaldarsi, ridurre eventualmente la velocità di rotazione; prestare attenzione ai capelli lunghi |
| Produttore |
Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
| Paese di origine | Germania |
LIETUVOS RESPUBLIKA
| Skirta naudoti | Suaugusiems |
| Spalva | mèlyna |
| Dydis | Ilgis 100 mm, skersmuo 65 mm, tvirtinimo anga 10 mm |
| Medžiaga | plastikas |
| Naudojimas | Karšto vaško pašalinimui šepečiu ir
bėgių bei bėgių kelio valymui |
| Atsargumo priemonės | Danga neturi perkaisti, prireikus sumažinkite sukimosi greitį; būkite atsargūs su ilgais plaukais |
| Gamintojas | ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Kilmės
šalis
| Vokietija |
POLSKA
| Przeznaczenie dla | osób dorosłych |
| Kolor | niebieski |
| Rozmiar | długość 100 mm, średnica 65 mm, uchwyt 10 mm |
| Materiał | tworzywo sztuczne; |
| Zastosowanie | Do usuwania gorącego wosku oraz
do czyszczenia wkładek i szyn |
| Środki ostrożności | powierzchnia nie może się zbytnio nagrzewać, w razie potrzeby zmniejszyć prędkość obrotową; ostrożnie w przypadku długich włosów |
| Producent |
ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
| Kraj pochodzenia | Niemcy |
SLOVENIJA
| Upuraba za | odrasle |
| Barva | modra |
| Velikost | dolžina 100 mm, premer 65 mm, vpetje 10 mm |
| Material | plastika |
| Uporaba | Za odstranjevanje vročega voska in
za čiščenje podlog in tirnic |
| Varnostni ukrepi | Podloga ne sme postati preveč vroča, po potrebi zmanjšajte hitrost vrtenja; previdnost pri dolgih laseh |
|
Proizvajalec
|
ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Država
porekla
|
Nemčija
|
SLOVENSKÀ REPUBLIKA
|
Určené
pre | dospelých |
| Farba | modrá |
| Rozmery |
dĺžka 100 mm, priemer 65 mm, upevňovací otvor 10 mm |
| Materiál | plast |
| Použitie |
Na vyčistenie horúceho vosku a
na čistenie podložiek a koľajníc |
| Bezpečnostné opatrenia |
Povrch nesmie byť príliš horúci, prípadne znížte otáčky; opatrnosť pri dlhých vlasoch |
| Výrobca
| ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Krajina
pôvodu
|
Nemecko
|
SVERIGE
| Användning av | Vuxna |
| Färg |
blå
|
| Storlek | Längd 100 mm, diameter 65 mm, fästdel 10 mm |
| Material | Plast |
| Användning | Rengöring av skidbelägg; för att borsta bort varmvax |
| Försiktighetsåtgärder |
Beläggningen får inte bli för varm, minska eventuellt varvtalet; var försiktig med långt hår |
| Tillverkare |
ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
| Ursprungsland | Tyskland |
SUOMI
| Käyttäjät | Aikuiset |
| Väri | sininen |
| Koko | Pituus 100 mm, halkaisija 65 mm, kiinnitys 10 mm |
|
Materiaali
| muovi |
| Käyttö | Kuuman vahan harjaamiseen ja
suksien pohjien ja suksien puhdistamiseen |
| Varotoimet | Pohja ei saa kuumentua liikaa, tarvittaessa vähennä kierroslukua; varo pitkiä hiuksia |
|
Valmistaja
|
ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 D-65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Alkuperämaa
| Saksa |
EESTI
| Kasutajad | täiskasvanud |
| Värv | pruun |
| Suurus | pikkus 100 mm, läbimõõt 65 mm, kinnitus 10 mm |
| Materjal | looduslik harjas |
| Kasutamine | Kuumvaha eemaldamiseks harjaga ja
kinnituste ning liugurite puhastamiseks |
| Ettevaatusabinõud | Pind ei tohi liiga kuumaks minna, vajadusel vähendada pöörlemiskiirust; ettevaatlikult pikkade juustega |
|
Tootja
|
ZIPPS Skiwachse GmbH Waldernbacher Straße 7 65620 Waldbrunn zipps@skiwachs.com |
|
Päritoluriik
|
Saksamaa
|
Login